Kredyt na samochód używany

Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na zakup używanego samochodu. Zwykle powody te mają wspólny mianownik, którym są pieniądze. Nowy samochód to wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co więcej, kupując auto z salonu, tracisz około 30 procent jego wartości, już przez samo wyjechanie z salonu. 

Nic więc dziwnego, że wielu ludzi nie chcę godzić się z taką stratą lub też zwyczajnie nie stać ich na zakup nowego samochody. To nie zmienia jednak faktu, że chyba każdy chce jeździć nowoczesnym, niezawodnym i po prostu fajnym samochodem. 

Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 30,000zł

Pierwsza do 15,000 zł

7 dni - 36 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
508%
22-75 lat bez BIK w weekend Kontomatik
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 15,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

1 mc - 45 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
600 - 8,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 6,000zł

Pierwsza do 6,000 zł

30 dni
od 0%
21-65 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 20,000zł

Pierwsza do 5,000 zł

3 - 36 mc
19.75%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 2,500zł

Pierwsza do 1,500 zł

1 - 48 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty Konto Connect
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 10,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
100 - 10,000zł

Pierwsza do 3,600 zł

90 dni
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Załaduj więcej

Kilkuletni samochód używany jest dużo tańszy od maszyny z salonu, ale to wciąż spory wydatek, na który nie każdy może sobie od ręki pozwolić. Oczywiście możesz zacisnąć pasa i oszczędzać przez jakiś czas. W taki sposób wcześniej, czy później uzbierasz potrzebną kwotę. Co jednak w sytuacji, w której nie możesz lub nie chcesz czekać? Wtedy z pomocą może ci przyjść kredyt na auto używane. Na czym on jednak polega?

Na czym polega kredyt na samochód używany?

Kredyt na samochód używany to specjalna forma kredytu na konkretny cel, w tym przypadku na używane auto. Zaciągając takie zobowiązanie, umawiasz się z bankiem, że ten pożyczy ci pieniądze, a ty wykorzystasz je na zakup samochodu, który jednocześnie będzie zabezpieczeniem tego kredytu. 

Ty zyskujesz, bo możesz kupić wymarzony samochód bez czekania, a bank zyskuje, bo spłacasz, więcej niż pożyczyłeś. Jeśli natomiast dojdzie do sytuacji, w której nie będziesz w stanie spłacić tego kredytu, to bank jest zabezpieczony, bo może przejąć twój samochód. W związku z tym, oprocentowanie kredytu samochodowego, które bank ci zaproponuje, będzie nieco niższe, od kredytu na dowolny cel.

Co jeśli bank nie chce ci przyznać kredytu?

Jeśli jesteś w sytuacji, w której twoja zdolność kredytowa jest ograniczona lub widniejesz w bazie dłużników bik, to otrzymanie standardowego kredytu bankowego może okazać się niemożliwe. 

W takiej sytuacji musisz szukać innych rozwiązań. Może nim być przykładowo pożyczka od osoby prywatnej lub używane auto z salonu na raty. Na rynku dostępne są jednak inne rozwiązania jak kredyt na samochód używany bez zaświadczeń. Takie rozwiązanie różni się tym od kredytu, że nie jest udzielane przez bank, a przez inne instytucje kredytowe. 

W tym wypadku czeka cię o wiele mniej formalności i o wiele łatwiej będzie ci dostać taką pożyczkę. Kosztem tego będzie oczywiście większe oprocentowanie. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z takiego rozwiązania, to musisz wykazać się dużą roztropnością. 

Samochody używane na raty są sprzedawane w mocno zróżnicowanych ofertach, z których wiele jest mocno niekorzystnych. Zanim więc weźmiesz kredyt na auto, dobrze zastanów się, czy aby nie lepiej było trochę poczekać. Jeśli uznasz, że nie, to sprawdź dokładnie, która oferta będzie dla ciebie najlepsza. W tym celu możesz wykorzystać ranking kredytów samochodowych lub inne porównania, które porównują używane auta na raty. Rozpisz dokładnie, ile będzie cię to kosztowało, nie zapominając o dodatkowych kosztach, takich jak konieczność wykupienia AC dla tego samochodu. 

FAQ

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na samochód używany?

Podobnie jak w przypadku innych pożyczek, parametrem, na który warto zwrócić największą uwagę jest RRSO, czy realna roczna stopa oprocentowania. Dzięki niej w łatwy sposób poznasz całkowity roczny koszt, jaki poniesiesz decydująć się na takie zobowiązanie. Im RRSO niższe, tym kredyt korzystniejszy.

Czy mogę wziąć kredyt na auto za kilka tysięcy?

Niestety jest to zbyt niska kwota i żadna instytucja pożyczkowa, a tym bardziej bank nie zgodzi się na tak mało wiarygodne poręczenie kredytu. Jeśli więc zamierzasz kupić starszy niż kilkuletni samochód używany, który jest niewiele wart, to musisz albo sam sfinansować jego zakup, albo skorzystać z innej formy pożyczki.

Czy kupując auto na kredyt, muszę wykupić AC?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, w przypadku kredytu na samochód używany, jest on dla banku zabezpieczeniem. Dlatego też najprawdopodobniej jednym z wymogów będzie wykupienie autocasco, dzięki któremu bank, czy inna instytucja pożyczkowa będzie mieć pewność, że odzyska swoje pieniądze, nawet w sytuacji, w której ze swojej winy skasujesz ten samochód.

Czy muszę poinformować bank, jaki konkretnie samochód chcę kupić?

Tak, bank musi bowiem ocenić, czy wartość samochodu, który cię interesuje, jest adekwatna do wnioskowanej kwoty, i czy jest on odpowiednim zabezpieczeniem tej pożyczki.

Czy pieniądze uzyskane z kredytu samochodowego mogę przeznaczyć na inny cel?

Nie, kredyt na samochód, to kredyt przyznawany na konkretny cel, jeśli więc potrzebujesz pieniędzy na jakiś inny cel, to musisz postarać się o kredyt gotówkowy lub inny, lepiej dopasowany do celu, jaki zamierzasz sfinansować.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
4.2 of 5. Votes: 57

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky