Kredyt gotówkowy

Kredyt w banku jest najpowszechniej występującym w Polsce zadłużeniem. Ostatnie sytuacje na świecie spowodowały kryzys gospodarczy, który w znacznej mierze przyczynił się do obniżenia zdolności kredytowej kredytobiorców. Kredytobiorcy zaczęli szukać więc możliwości, na zaciągnięcie pożyczki korzystając z ofert bankowych, jak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.  

W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym ofertą, sprawdzimy, czy banki naprawdę udzielają kredytów bez żadnych zaświadczeń, oraz poszukamy alternatyw dla kredytów bankowych.

Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 30,000zł

Pierwsza do 15,000 zł

7 dni - 36 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
508%
22-75 lat bez BIK w weekend Kontomatik
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 15,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

1 mc - 45 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
600 - 8,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 6,000zł

Pierwsza do 6,000 zł

30 dni
od 0%
21-65 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 20,000zł

Pierwsza do 5,000 zł

3 - 36 mc
19.75%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 2,500zł

Pierwsza do 1,500 zł

1 - 48 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty Konto Connect
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 10,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
100 - 10,000zł

Pierwsza do 3,600 zł

90 dni
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Załaduj więcej

Zasady udzielania kredytu gotówkowego przez banki

Banki podlegają prawu bankowemu, oznacza to, że każdorazowo przy udzielaniu pożyczki muszą stosować się do jego wytycznych. Mają między innymi obowiązek sprawdzenia zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, ponieważ nie mogą udzielić oni pożyczki osobom, których dochody nie będą wystarczające, aby pokryć koszt rat wraz z odsetkami. 

Jakie więc dokładne dokumenty i zaświadczenia będą potrzebne, aby wnioskować o kredyt?

Jakie dokumenty są wymagane?

Zasadniczo, aby bank udzielił Ci kredyt (zwłaszcza na większą kwotę), będzie wymagał od Ciebie zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę i dokładnego przedstawienia Twoich miesięcznych kosztów. Dodatkowo sprawdzi bazy dłużników, aby mieć pewność, że nie zalegasz ze spłacaniem zobowiązań. 

Co zatem z kredytem gotówkowym bez zaświadczeń reklamowanym przez niektóre banki?

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Jest możliwość uzyskanie kredytu bez okazywania zaświadczeń, jednak w praktyce nie oznacza to, że nie zostaną sprawdzone nasze dochody. Jeśli staramy się o kredyt w banku, w którym posiadamy konto, bank nie będzie wymagał od nas żadnych zaświadczeń, ponieważ ma dostęp do wszystkich, potrzebnych danych, na których podstawie będzie mógł udzielić, bądź nie udzielić, kredytu.

Co z osobami, z niepewną zdolnością kredytową?

Kredyty pozabankowe

Alternatywą do osób, którym nie uda się zaciągnąć pożyczki w klasycznym banku, są instytucje pozabankowe. Udzielą one kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. W odróżnieniu od banków nie podlegają prawu bankowemu, a kodeksowi cywilnemu, dlatego też mogą ominąć niektóre procedury przy wnioskowaniu. Nierzadko zdarza się, że aby dostać tam pożyczkę, wystarczy sam dowód osobisty.

Zatem, czy jest to idealne rozwiązanie dla osób zadłużonych lub posiadających niskie dochody?

Odpowiedzialność, za zobowiązania finansowe

Prawo bankowe nie bez powodu nie pozwala na udzielanie kredytów osobom, które nie będą w stanie ich spłacić. Bezsensownym jest narażanie się na wysokie odsetki czy zajęcia komornicze. Musimy pamiętać, mimo tego, że instytucje pozabankowe umożliwiają nam zaciągnięcie pożyczki bez zdolności, powinna to być dla nas ostateczność. Skrajnie nieodpowiedzialnym jest zaciąganie kolejnych kredytów, mimo słabych dochodów, które nie są w stanie pokryć zadłużeń. 

Kiedy więc decydować się na pożyczkę, a kiedy jej unikać?

Kredyt gotówkowy online – jak podjąć odpowiedzialną decyzję?

Jeśli przez sytuację na świecie, spóźnianie się z ratami innych kredytów czy wielodzietną rodzinę Twoja zdolność kredytowa znacznie się pogorszyła i mimo stałych dochodów, bank nie chce zgodzić się udzielenie Ci kredytu, to możesz rozważyć opcję kredytu pozabankowego.

Natomiast jeśli jesteś osobą bezrobotną, masz wiele innych zobowiązań finansowych i ledwo wiążesz koniec z końcem, to kolejny kredyt może jeszcze bardziej pogorszyć Twoją sytuację.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Przed wnioskowaniem o kredyt powinniśmy przejrzeć i porównać oferty różnych banków i instytucji pozabankowych, aby wybrać najlepszą. W klasycznych bankach znajdziesz mniejsze oprocentowanie, ale za to firmy udzielające pożyczek organizują często promocje typu pierwszy kredyty za darmo.

Najlepszych rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych rankingów i porównywarek kredytów, które pomogą porównać Ci wszystkie oferty.

Rankingi i porównywarki kredytów online

To strony internetowe pomagające w poszukiwaniach najlepszej oferty kredytu dla Ciebie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, zaznaczysz ile chcesz pożyczyć i na jaki okres czasu. Porównywarka od razu przedstawi Ci najlepsze oferty dopasowane do Twoich wymagań. Dodatkowo będziesz mógł sprawdzić, jaka jest szansa, że dana instytucja udzieli Ci kredytu, ponieważ porównywarki prowadzą dokładne statystyki.

Jak wziąć kredyt przez Internet?

W ostatnim czasie systemy wnioskowania o kredyt gotówkowy zostały ulepszone, dzięki czemu możemy wziąć kredyt w 100% zdalnie. Wystarczy, że znajdziemy interesującą nas ofertę i klikniemy, “weź kredyt”. W zależności, czy będzie to kredyt pozabankowy, czy klasyczny będziemy poproszeni o wypełnienie wniosku i załączenie dokumentów. Możemy zostać też poproszeni o zweryfikowanie naszej tożsamości dowodem osobistym lub przelewem na symboliczną kwotę. Gdy weryfikacja się powiedzie, nasz wniosek zostanie przekierowany do rozpatrzenia.

Jakie wymagania muszę spełniać, aby wziąć kredyt?

Aby ubiegać się o kredyt, musimy spełniać kilka podstawowych wymagań:

  • odpowiedni wiek – minimum 18 lat, choć najczęściej banki udzielają kredytów od 21 roku życia,
  • ważny dowód osobisty – bez niego nie przejdziemy przez proces weryfikacji,
  • konto w banku – niezbędne wypełnienia wniosku, czasem również służące do weryfikacji,
  • numer telefonu i mail – równie potrzebne do wypełnienia wniosku,
  • stałe dochody – niezbędne, by być w stanie spłacić zobowiązanie,
  • polskie obywatelstwo – oferty te kierowane są do osób nastałe zamieszkujących Polskę.

Na jaki cel mogę wziąć kredyt?

Jeśli mówimy o kredycie gotówkowym, to w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, studenckiego czy leasingu możemy przeznaczyć go na dowolny cel. Nie będziemy musieli przedstawiać bankowi żadnych zaświadczeń czy potwierdzeń zakupionych rzeczy. Możemy, przeznaczy te pieniądze na to, co tylko będziemy chcieli.

Bezpieczeństwo

Jeśli chcemy mieć pewność, że nie zostaniemy w żaden sposób oszukani, a umowa, którą podpiszemy będzie korzystna, to powinniśmy wybierać tylko zaufane firmy pozabankowe. Przed przystąpieniem do składania wniosku powinniśmy sprawdzić daną firmę w internecie, najlepiej zrobić to na forach internetowych. Możemy też wejść na stronę KRD i sprawdzić, czy dana instytucja, nie widnieje na ich liście ostrzeżeń.

Podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele możliwości na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. Kredyty gotówkowe możemy uzyskać zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych. Istnieje też opcja kredytu gotówkowego bez zaświadczeń, który możemy dostać już w kilka minut całkowicie przez Internet. Należy jednak pamiętać, że każde nowe zobowiązanie finansowe obciąża nasz budżet, a opóźnienia w spłatach czy zaprzestanie spłacania rat może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami.

FAQ

Rating:
Sending data...
Done!
logo
5 of 5. Votes: 21

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky