Kredyt konsolidacyjny

Jak pokazują statystyki, obecnie nieco ponad połowa Polaków ma jakiegoś rodzaju niespłacone zobowiązanie. Może to być kredyt na samochód, kredyt hipoteczny, czy raty na sprzęt RTV i AGD. W obecnej dobie kryzysu wiele osób ma problem ze spłatą tych zobowiązań. Kiedy do tej już trudnej sytuacji dojdą jeszcze niekorzystne sytuacje losowe, to nie trudno popaść w finansowe tarapaty.

Rozwiązaniem dla osób, które popadły w długi i mają problem z ich spłatą, mogą być kredyty konsolidacyjne. Polegają one na tym, że na twój wniosek bank zgadza się na wykupienie i spłatę wszystkich twoich zobowiązań, a następnie proponuje ci ich spłatę na nowych, często lepszych warunkach. 

Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 30,000zł

Pierwsza do 15,000 zł

7 dni - 36 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
508%
22-75 lat bez BIK w weekend Kontomatik
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 15,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

1 mc - 45 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
600 - 8,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 6,000zł

Pierwsza do 6,000 zł

30 dni
od 0%
21-65 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 20,000zł

Pierwsza do 5,000 zł

3 - 36 mc
19.75%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 2,500zł

Pierwsza do 1,500 zł

1 - 48 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty Konto Connect
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 10,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
100 - 10,000zł

Pierwsza do 3,600 zł

90 dni
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Załaduj więcej

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to dla wielu osób sposób na uporanie się z kłopotami finansowymi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady. Postaramy się opisać najważniejsze z nich:

Zalety

  • Sposób na pozbycie się zadłużenia – dla wielu osób taki kredyt to droga do pozbycia się długów i wyjście na prostą.
  • Wydłużenie okresu spłaty – sprawia, że kwota, jaką musisz spłacić, jest rozbita na dłuższy okres i przez to łatwiejsza do spłaty.
  • Niższa miesięczna rata – ta zaleta łączy się bezpośredni z zaletą opisaną powyżej, dłuższy okres spłaty owocuje bowiem niższą i łatwiejszą do spłacenia ratą.
  • Bardziej przejrzyste zasady – łatwiej jest opanować jedno zobowiązanie niż kilka, a czasem nawet kilkanaście różnych rat.
  • Możliwość negocjacji – łącząc wszystkie zobowiązania w jedno, masz możliwość negocjowania z bankiem warunków spłaty, dzięki czemu możesz uzyskać dogodniejszy dla ciebie okres spłaty lub niższą ratę.

Wady

  • Dłuższy okres spłaty – to cecha pojawiła się w zaletach, ale może być również wadą. Dłuższy okres spłaty oznacza wyższe odsetki i dłuższe okres, w którym musisz mieć na głowie to zmartwienie.
  • Możliwość wnioskowania o dodatkowe środki – przydzielając kredyt konsolidacyjny bank często oferuje dodatkowe środki na aktualne potrzeby. Może się wydawać, że to coś dobrego, ale często doprowadza do jeszcze większych problemów finansowych i uzależnienia od pożyczek.
  • Poręczenie – udzielając ci kredyt konsolidacyjny bank może wymagać od ciebie poręczenia, przykładowo w postaci hipoteki. Dlatego w razie problemów ze spłatą kredytu konsolidacyjnego, możesz stracić swoje mieszkanie, czy dom.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Niełatwo jest znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny. Na rynku jest cała masa różnych ofert, w tym bardzo kuszących, jak przykładowo kredyt konsolidacyjny online. Takie rozwiązanie pozwala ci załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu i bez konieczności przeprowadzania niewygodnej rozmowy na temat twoich problemów. 

Jednak nie zawsze najwygodniejsze rozwiązanie jest najtańsze. Pożyczka konsolidacyjna online może się dla ciebie okazać najlepszym rozwiązaniem, ale wcale nie musi. Jeśli więc klamka zapadła i decydujesz się na wzięcie w ryzy swoich długów, to musisz do tego tematu podejść śmiertelnie poważnie.

Zanim więc zdecydujesz się na skorzystanie z którejś oferty, porównaj różne oferty na rynku i policz dokładnie, która będzie dla ciebie najtańsza. Pomóc ci w tym może ranking banków, od którego polecamy rozpocząć poszukiwania. Kiedy już ograniczysz liczbę kandydatów, to możesz przejść do kolejnego kroku i zacząć szukać konkretnych ofert. W tym pomóc ci może ranking kredytów konsolidacyjnych

Takie porównanie zrobione przez ekspertów pomoże ci wybrać najlepsze oferty. Ostatni krok musisz jednak zrobić samemu i policzyć, która oferta będzie najtańsza w twoim konkretnym przypadku. Na tym etapie możesz już zacząć rozmawiać z przedstawicielami banków i liczyć, który kredyt jest najtańszy. Jeśli boisz się tych obliczeń, to możesz skorzystać z narzędzia o nazwie: kredyty porównywarka, które pomoże ci dokładnie wyliczyć koszt kredytu.

FAQ

Czy opłaca się skonsolidować kredyty?

Najczęściej tak. Zwykle połączenie wszystkich kredytów w jedno zobowiązanie jest nie tylko łatwiejsze do opanowania, ale i bardziej opłacalne. Zanim się jednak zdecydujesz na takie rozwiązanie, to sprawdź dokładnie wszystkie koszty i wylicz, czy w twoim przypadku też tak będzie.

Kredyt konsolidacyjny co to?

Kredyt konsolidacyjny to narzędzie finansowe oferowane przez banki i inne instytucje pożyczkowe, które polega na połączeniu czasem wielu różnych zobowiązań w jeden kredyt.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać?

Jeśli twoja sytuacja finansowa jest na tyle trudna, że banki nie chcą wykupić twojego zadłużenia, to możesz zwrócić się do innej instytucji finansowej. Zanim to jednak zrobisz, policz dokładnie, ile to będzie cię kosztowało, może się bowiem okazać, że spłacanie wszystkich zobowiązań z osobna, mimo że bardziej skomplikowane, może w ogólnym rozrachunku okazać się tańsze.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
4.5 of 5. Votes: 73

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky