Kredyt na budowę domu

W życiu każdej osoby przychodzi moment, w którym decyduje się na zakup własnego mieszkania lub, w niektórych przypadkach, na budowę domu. Jakie kroki należy jednak uczynić, by budowa naszego wymarzonego gniazdka się powiodła? Cóż, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musisz zadać sobie pytanie – jaki kredyt na dom

Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 30,000zł

Pierwsza do 15,000 zł

7 dni - 36 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 5,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
508%
22-75 lat bez BIK w weekend Kontomatik
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 15,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

1 mc - 45 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
600 - 8,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
18-70 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
500 - 6,000zł

Pierwsza do 6,000 zł

30 dni
od 0%
21-65 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
300 - 20,000zł

Pierwsza do 5,000 zł

3 - 36 mc
19.75%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 2,500zł

Pierwsza do 1,500 zł

1 - 48 mc
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty Konto Connect
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
50 - 10,000zł

Pierwsza do 3,000 zł

30 dni
od 0%
20-70 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
Czas na spłatę
RRSO
100 - 10,000zł

Pierwsza do 3,600 zł

90 dni
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Załaduj więcej
Kredyt na budowę domu

Kredyt hipoteczny na budowę domu

To pierwszy, najważniejszy, krok do wybudowania swojego własnego domu. Oczywiście, liczy się jego lokalizacja, jego wygląd, a także z kim będziemy go dzielić. Wszystko jednak zostanie zweryfikowane przez nasz kredyt budowlany i jego ogólną kwotę. Biorąc tak dużą pożyczkę w banku, musimy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Przede wszystkim, kwota, którą dostaniemy, nie zawsze wystarczy na spełnienie wszystkich naszych planów – w takim przypadku, należy dostosować projekt domu do naszego budżetu. 

A od czego zależna jest kwota, którą otrzymamy? Cóż, składa się na nią kilka rzeczy, które sprawdza bank przed wydaniem nam gotówki. Są to między innymi:

  • Nasze źródło dochodów i zatrudnienie – pamiętaj o tym, że warunki uzyskania kredytu hipotecznego są w dużej mierze uzależnione od twoich dochodów. Oczywiście, kredyty takie są brane na długie lata, ale jeżeli podczas brania go, pracujesz jako sprzątacz, czy na pół etatu, możesz spodziewać się, że dostaniesz go na znacznie gorszych warunkach, lub po prostu uzyskasz jedynie część kwoty, o jaką prosisz
  • BIK i KRD – pod tymi skrótami kryją się dwie nazwy. Pierwsza z nich to Biuro Informacji Kredytowej. Jest to organizacja, która dokumentuje osoby biorące kredyty i sprawdza, czy spłacają je oni na czas, w terminach i bez żadnych dodatkowych kar. Druga nazwa to Krajowy Rejestr Dłużników – do niego z kolei trafić można, jeżeli często zalega się z opłatami za kredyty. Im lepsza opinia o tobie w BIK, tym więcej gotówki bank Ci zaproponuje – gdyż wydasz im się uczciwy. Z drugiej strony, gdy zagościsz w KRD bardzo ciężko będzie Ci otrzymać kredyt hipoteczny na dom – wręcz będzie to niemożliwe.
  • Twój wiek – banki chętniej dają pieniądze osobom starszym, ale nie bardzo starym. Dobry wiek na wzięcie kredytu hipotecznego to twoje lata między 25 a 40 rokiem życia. Bank wie, że zdążysz spłacić pożyczkę na czas, a jednocześnie nie jesteś już na tyle młody, by nie wzbudzać zaufania banku.
  • Wpłata własna – by otrzymać pożyczkę, musisz także posiadać wpłatę własną. To pewien procent kwoty całkowitej kredytu, którą musisz pokryć w momencie zawierania umowy. Jeżeli nie posiadasz takiej gotówki, możesz zastanowić się nad wzięciem prywatnej pożyczki bez wkładu własnego.

Prywatne pożyczki bez wkładu własnego

Zastanawiasz się co to takiego? W internecie znajdziesz strony lub blogi, na których reklamować będą się prywatni inwestorzy. Takie osoby z chęcią pożyczą Ci część swoich pieniędzy – oczywiście na odpowiednim oprocentowaniu, tak, by w momencie gdy spłacasz pożyczoną kwotę, mogli zarobić. Jeżeli masz problem z uzbieraniem gotówki na wpłatę własną potrzebną do wzięcia kredytu hipotecznego, zgłoś się do takiej osoby. Oczywiście, ustal z nią wszystkie warunki, zanim weźmiesz jakiekolwiek pieniądze i koniecznie spisz je w formie umowy, którą oboje podpiszecie – w ten sposób będziesz mógł bezpiecznie pożyczyć pieniądze. Możesz także udać się do firmy pozabankowej i skorzystać z jej usług – pożyczając tam pieniądze na wkład własny.

Pożyczki do domu

Dobranie kredytu hipotecznego

Gdy jesteś gotowy na wzięcie takiego kredytu, udaj się na porównywarkę internetową. Zaskoczony? Cóż, mógłbyś chodzić do każdego oddziału prywatnie i pytać o oferty, ale byłoby to niezwykle czasochłonne i niezbyt produktywne. W internecie jest sporo porównywarek i rankingów – jak ten na naszej stronie – za pomocą których sprawdzisz najnowsze promocje i oferty ze wszystkich głównych banków w Polsce. 

Na co musisz zwrócić uwagę biorąc kredyt? Sprawdź przede wszystkim te rzeczy:

  • Całkowita kwota spłay – to wszystkie pieniądze, jakie będziesz musiał oddać. W ich skład wchodzi oczywiście wartość kredytu, ale także wszystkie odsetki, które będziesz musiał opłacić
  • Długość kredytu – 25, 30 a może nawet 35 lat? Wybór należy do Ciebie, jednak niektóre banki oferują tylko ściśle określoną długość kredytu
  • Odsetki – czyli dodatkowe opłaty, które co miesiąc dopłacać musisz do raty kredytu
  • Ubezpieczenie i inne bonusy – warto zadbać o ubezpieczenie kredytu w dobrej cenie. Zazwyczaj wyniesie Cię to kilka złotych, a będziesz miał pewność, że nie zostawisz swojej rodziny z długami w razie np. wypadku.

Pożyczki do domu

Kredyt hipoteczny ciężko dostać nie wychodząc z mieszkania, chociaż wszystkie formalności tak naprawdę można załatwić online. Podczas któregoś kroku bank jednak może zaprosić nas do placówki, a bez tego nie chcieć wydać kredytu. Gdy wybierzemy już jakąś ofertę, możemy razem z informacjami o niej udać się do banku stacjonarnego i tam omówić wszystkie szczegóły.

Szybki dom to jednak tylko marzenie – ten proces niestety trochę zajmuje. Oprócz tego po wydaniu pieniędzy czeka kilka kolejnych kroków – kupno działki, postawienie fundamentów. Wszystkie te wydarzenia trzeba także dokumentować i przedstawiać w banku, tak by ten miał dowód, że pieniądze, które nam zaoferował naprawdę poszły na budowę nieruchomości. 

Kredyt hipoteczny budowa domu to marzenie wielu osób, jednak wcale nie tak łatwo jest to marzenie spełnić. Sprawdź nasz ranking i jeszcze raz zapoznaj się z poradami, by upewnić się co do wyboru miejsca, w którym weźmiesz kredyt hipoteczny na kolejnych kilkanaście lat swojego życia – to decyzja niezwykle ważna, więc nie spiesz się i przemyśl wszystko dokładnie, najlepiej kilka razy!

Rating:
Sending data...
Done!
logo
4.4 of 5. Votes: 266

Dodaj komentarz

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky