twisto.pl

Kwota pożyczki
200 - 10,000 zł
Pierwsza do 5,000 zł
Czas na spłatę
3 mc - 12 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
Kwota pożyczki
200 - 10,000 zł
Pierwsza do 5,000 zł
Czas na spłatę
3 mc - 12 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
Kwota pożyczki
200 - 10,000 zł
Pierwsza do 5,000 zł
Czas na spłatę
3 mc - 12 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty

Twisto – co to jest?

To czeska spółka, która oferuje usługę odroczoną płatność w transakcjach online (Twisto Pay), kredyt odnawialny (Twisto Free) i kartę Twisto. Plastik jest typu obciążeniowego i umożliwia realizowanie operacji bezgotówkowych w sklepach internetowych i stacjonarnych honorujących plastiki z logo Mastercard.

Na polskim rynku firma działa od września 2018 r. Odroczone płatności Twisto są u nas dostępne w e-sklepach współpracujących z ING Bankiem Śląskim, który ma część udziałów w tym fintechu. Chodzi o ponad 200 sklepów, które wdrożyły bramkę płatniczą imoje, np. Diverse, bileciarz.pl. Jednak na razie nie ma wśród nich największych i najbardziej znanych serwisów zakupowych.

Twisto to darmowy kredyt odnawialny i zarazem bezpłatna karta płatnicza, która umożliwia bezprowizyjne płatności w dowolnej walucie po korzystnym kursie. Obie usługi przydadzą się m.in. tym, którzy chcą zwiększyć swoją płynność finansową i bezpiecznie kupować w internecie.

  • Twisto – co to jest?
  • Jak działa Twisto Free?
  • Jak działa karta Twisto?
  • Opłaty
  • Bonus 50 zł na start
  • Czy warto?
  • 34 opinie

Usługi finansowe dostarczają nie tylko banki i firmy od lat związane z tym sektorem typu domy maklerskie, fundusze inwestycyjne czy zakłady ubezpieczeń. Rozwój nowoczesnych technologii sprzyja powstawaniu kolejnych fintechów, czyli firm łączących świat finansów i innowacji. Jednym z takich podmiotów jest Twisto.

Twisto – co to jest?

To czeska spółka, która oferuje usługę odroczoną płatność w transakcjach online (Twisto Pay), kredyt odnawialny (Twisto Free) i kartę Twisto. Plastik jest typu obciążeniowego i umożliwia realizowanie operacji bezgotówkowych w sklepach internetowych i stacjonarnych honorujących plastiki z logo Mastercard.

Na polskim rynku firma działa od września 2018 r. Odroczone płatności Twisto są u nas dostępne w e-sklepach współpracujących z ING Bankiem Śląskim, który ma część udziałów w tym fintechu. Chodzi o ponad 200 sklepów, które wdrożyły bramkę płatniczą imoje, np. Diverse, bileciarz.pl. Jednak na razie nie ma wśród nich największych i najbardziej znanych serwisów zakupowych.

Jak działa Twisto Free?

Korzystanie z Twisto wymaga pobrania aplikacji na telefon i rejestracji (ale usługa ma również wygodną wersję na komputery stacjonarne). W tym celu należy wykonać przelew weryfikacyjny z już posiadanego konta bankowego.

Tak potwierdza się swoje dane. To zasadnicza zmiana, ponieważ wcześniej czeski fintech wymagał przesyłania skanu dowodu osobistego i wykonywania selfie (obecnie jako opcja).

W ramach Twisto Free można regulować należności do przyznanego limitu. Ten zależy od wartości planowanego zakupu i wyników badania zdolności kredytowej. Jego minimalna wartość wynosi 300 zł i zwiększa się z kolejnymi transakcjami – o ile na czas spłacamy powstałe zadłużenie. Wedle deklaracji spółki maksymalny limit kredytowy może sięgnąć kilku tysięcy złotych.

Wykorzystany kredyt powinniśmy zwrócić do 15. dnia kolejnego miesiąca. Zrobimy to Blikiem lub przelewem. Natomiast odroczona płatność powinna być uregulowana w ciągu 21 dni od zakupu.

By nie zapomnieć o konieczności uregulowania zadłużenia, operator wysyła nam e-maile oraz SMS-y przypominające. W przeciwnym razie jesteśmy obciążani ustawowymi odsetkami za zwłokę (14 proc. w skali roku).

Czym więc Twisto Free różni się od normalnej karty kredytowej? Dalsze korzystanie z usługi wymaga spłaty całości wykorzystanego limitu, a nie tylko części (5 proc. zadłużenia) jak przy kredytówce. Można postarać się o przesunięcie terminu spłaty na następny miesiąc, ale nie w całości, tylko 90 proc. długu. Taka prolongata kosztuje 4,5 zł od każdych 100 zł, czyli dużo.

Łatwo można sobie policzyć, to że jest to oferta mniej korzystna, niż “standardowych” kredytówek (tam oprocentowanie wynosi ok. 10% w skali roku). Jednak w przeciwieństwie do większości kart kredytowych Twisto nie pobiera opłaty rocznej za użytkowanie.

Aplikacja pokazuje każdą transakcję w czasie rzeczywistym i wysyła powiadomienia push po każdej operacji. Płatność można przyporządkować do wcześniej zdefiniowanej kategorii. W ten sposób Twisto ułatwia zarządzanie domowymi finansami. Ponadto po każdym zakupie otrzymujemy mailem potwierdzenie warunków umowy i regulamin usługi, a na koniec dnia – zestawienie wydatków.

Chęć realizacji płatności w sklepach zagranicznych nie wymaga uprzedniego zasilenia rachunku użytkownika walutą, w której zamierza on dokonać transakcji. Ta odbywa się automatycznie.

Jak działa karta Twisto?

Karta Twisto to jedna z form korzystania z przyznanego finansowania tj. limitu Twisto Free. By ją wyrobić, nie trzeba załączać dokumentów dochodowych. Fintech zweryfikuje nas za to w bazach dłużników.

Wydawane przez Czechów plastiki nie są tłoczone, tylko płaskie. Dostawca nie nanosi na kartę kodu CVV (widoczny tylko w aplikacji) ani miejsca na podpis. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania.

Dodatkowo na standardowym (żółtym) nośniku słabo widać numer karty oraz dane posiadacza, które umieszczane są na rewersie. Ciekawą opcją jest możliwość umieszczenia na awersie swojego pseudonimu.Uwaga! Karta Twisto nie pozwala na pobieranie gotówki z bankomatów. Tak samo nie da się przelać środków (posiadanego limitu) z konta Twisto na swój rachunek bankowy.

Opłaty

Twisto można korzystać w ramach jednego z dwóch planów taryfowych:

  • Online – bezpłatnie,
  • Space – za 9,99 zł miesięcznie (pierwsze 3 miesiące za darmo).

W ramach pierwszego darmowego planu (Online) można wyrobić tylko kartę wirtualną, którą można płacić za zakupy w internecie.  W ramach drugiego płatnego planu (Space) można wyrobić zwykłą kartę plastikową, którą można też dodać do Google Pay czy Apple Pay.  Nie płaci się także za dostarczenie plastiku, co następuje to w ciągu 10 dni roboczych (przesyłkę przywozi Poczta Polska).

Po zmianach taryfowych użytkownicy planu Online ponoszą koszty przewalutowania płatności zagranicznych. Prowizja wynosi 3 proc. Plus jest taki, że przeliczenie odbywa się po korzystnym kursie Mastercardu.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
200 In stock
5 of 5. Votes: 5

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky