Taratatu

Kwota pożyczki
1,000 - 1,500 zł
Pierwsza do 1,000 zł
Czas na spłatę
90 dni
RRSO
289.98%
21-70 lat bez BIK na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,000 - 1,500 zł
Pierwsza do 1,000 zł
Czas na spłatę
90 dni
RRSO
289.98%
21-70 lat bez BIK na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,000 - 1,500 zł
Pierwsza do 1,000 zł
Czas na spłatę
90 dni
RRSO
289.98%
21-70 lat bez BIK na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Pożyczka na raty w Taratatu – kwoty i czas spłaty

Taratatu oferuje dość wąski zakres kwot pożyczki i okresu spłaty. Wnioskować można o kwotę od 1000 do 1500 zł na okres od 3 do 6 miesięcy.

Cechy pożyczki ratalnej w Taratatu:

 • szybki proces wnioskowania,
 • minimum formalności,
 • możliwość wcześniejszej spłaty,
 • akceptacja wielu różnych źródeł dochodu.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Taratatu

Aby otrzymać pożyczkę online na raty w Taratatu trzeba spełnić następujące wymogi:

 • mieścić się w przedziale wiekowym 21-70 lat,
 • mieć polskie obywatelstwo i mieszkać na terenie RP,
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mieć osobisty rachunek bankowy,
 • uzyskać pozytywną ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej,
 • nie posiadać zadłużeń wobec Taratatu.

Wymogi stawiane pożyczkobiorcom przez Taratatu są zatem konkretne i jasno określone, a ich spełnienie jest niezbędne w celu uzyskania pożyczki ratalnej.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Do wzięcia pożyczki na raty w Taratatu nie jest wymagane zbyt wiele dokumentów – wystarczy dowód osobisty. Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się zdalnie.

Taratatu – weryfikacja w bazach dłużników

Taratatu weryfikuje pożyczkobiorców w następujących bazach danych:

 • BIK,
 • BIG InfoMonitor,
 • ZBP.

Brak punktacji w BIK nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki na raty w Taratatu. Jeśli wniosek zostanie odrzucony ze względu na niepomyślne przejście weryfikacji w którejś z wymienionych baz, pożyczkodawca przekazuje klientowi informację na ten temat oraz wskazuje która baza danych była sprawdzana.

Taratatu – podsumowanie

Szybka pożyczka na raty w Taratatu to dobra opcja dla osób, szukających pożyczki ratalnej udzielanej maksymalnie na 6 miesięcy i w kwocie do 1500 zł. Jej zaletą jest to, że można ją uzyskać całkowicie zdalnie – wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej, która jest bardzo przystępna w obsłudze. Pożyczka w Taratatu wiąże się jednak z dość wysokimi kosztami i weryfikacją klienta w bazach.

Taratatu – zalety

 • zdalny proces wnioskowania,
 • podpisanie umowy online,
 • akceptacja wielu różnych źródeł dochodu,
 • prosty i intuicyjny w obsłudze portal,
 • minimum formalności,
 • możliwość przedterminowej spłaty pożyczki,
 • można ją otrzymać mimo braku punktacji w BIK.

Taratatu – wady

 • niska maksymalna kwota pożyczki – 1500 zł,
 • niewielki przedział oferowanych kwot,
 • krótki okres kredytowania,
 • weryfikacja pożyczkobiorcy w bazach,
 • wysokie koszty.
Rating:
Sending data...
Done!
logo
1000 In stock
4.8 of 5. Votes: 4

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky