Smartney

Kwota pożyczki
3,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 60,000 zł
Czas na spłatę
6 - 96 mc
Pierwsza do 60 mc
RRSO
15%
23-70 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
3,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 60,000 zł
Czas na spłatę
6 - 96 mc
Pierwsza do 60 mc
RRSO
15%
23-70 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
3,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 60,000 zł
Czas na spłatę
6 - 96 mc
Pierwsza do 60 mc
RRSO
15%
23-70 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Smartney to jedna z firm oferujących klientom pozabankowe wsparcie finansowe. Jeżeli potrzebujesz większego zastrzyku gotówki ze spłatą w ratach, to jest to idealna propozycja dla Ciebie. Grupa Oney Bank, która stoi za ofertą Smartney ma już ponad 35-letnie doświadczenie. Można więc śmiało twierdzić, że warto jej zaufać.

Smartney – Pożyczki przez internet

Smartney to jedna z firm pożyczkowych które weszły na polski rynek pozabankowych przebojem. Doskonałe warunki finansowe, wysokie kwoty i wysoka przyznawalność szybko sprawiły, że Smartney stał się jedną z najpopularniejszych pożyczek w kraju. Nie bez znaczenia są również uczciwe, przejrzyste warunki i wiarygodność marki Smarney, która jest powtwierdzona przez przynależność do grupy Oney, która jest powiązana m.in. z markami Auchan i Leroy Merlin.

Smartney – Ogólne warunki

Jak wygląda oferta pożyczki na raty Smartney? Klienci Smartney mogą wnioskować o kwoty sięgające nawet 60 000 zł! Z kolei minimalna wartość pożyczki wynosi 3000 zł. Spłatę takiego zobowiązania odbywa się w ratach, a okres kredytowania to od 6 do 96 miesięcy.

Jak już wspomnieliśmy, Smartney nie wymaga od swoich klientów przedłożenia dodatkowych dokumentów. Dzięki temu zostaje skrócony czas składania wniosku oraz oczekiwania na decyzję kredytową. Cały proces przebiega przez internet. Nie musimy martwić się godzinami pracy, ponieważ formularze są dostępne na stronie internetowej przez 24 godziny na dobę. Ponadto na tle pozostałych ofert Smartney wyróżnia się wysoką kwotą pożyczki do 60 000 zł oraz niskim oprocentowaniem. 

Warto również wspomnieć, że Smartney korzysta z systemu szybkich przelewów DotPay. Oznacza to, że sesje Elixir nie stanowią żadnej przeszkody. Pieniądze zostaną przekazane niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, a maksymalny czas ich zaksięgowania na rachunku pożyczkobiorcy wynosi 30 minut.

Wymagania

By móc wziąć pożyczkę w Smarney konieczne są:

 • wiek 23 – 70 lat
 • polskie obywatelstwo
 • konto w polskim banku
 • telefon komórkowy
 • adres e-mail
 • stałe źródło dochodów

Dokumenty

Jedynym dokumentem wymaganym przez Smartney jest:

 • dowód osobisty

Oferta Smartney


W ofercie Smartney znajdują się obecnie dwa produkty finansowe:

 • Pierwszy produkt to oferta „Korzystna” obejmująca kwoty od 3000 do 50 000 zł.  Z kolei okres kredytowania wynosi od 6 do 60 miesięcy. 
 • Drugi produkt to oferta „Nowoczesna” pozwalająca klientom na wnioskowanie o kwoty od 10 000 zł do 60 000 zł. Spłata może być rozłożona na od 66  do 96 rat miesięcznych.

A oprócz tego konsolidację pożyczek i kredytów. Konsolidacja polega na automatycznym spłaceniu wskazanych zobowiązań finansowych. Istnieje również możliwość uzyskania dodatkowej kwoty na dowolny cel. Zakładane warunki finansowe konsolidacji nie różnią się od oferty Korzystnej i Nowoczesnej.

Smartney – Pożyczka krok po kroku

Proces wnioskowania o pożyczki Smartney odbywa się całkowicie online. Aby rozpocząć składanie wniosku, należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Możesz to zrobić, klikając przycisk „Weź pożyczkę w Smartney”.

Następnie za pomocą suwaków określasz interesujące Cię parametry pożyczki. Nie zapomnij o sprawdzeniu kosztów oraz dostosowania wysokości rat do swoich potrzeb.

Jeżeli jesteś zdecydowany kliknij “Złóż wniosek” i przejdź do odpowiedniego formularza. Na tym etapie możesz jeszcze zmienić parametry pożyczki Smartney. Następnie uzupełnij podstawowe dane, takie jak: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Pożyczkodawca poprosi Cię również o zaznaczenie niezbędnych zgód do przejścia do dalszej części wniosku. 

Następnie należy uzupełnić pozostałe dane wymagane w formularzu. Są to dane adresowe, szczegółowe dane osobowe, a także informacje dotyczące sytuacji finansowe. Wszystko to pomoże pożyczkodawcy w sprawdzeniu, czy wnioskodawca będzie w stanie spłacić kredyt konsumencki Smartney. 

Ostatnim krokiem, jaki należy przejść w celu otrzymania potrzebnych pieniędzy, to weryfikacja rachunku bankowego. Warto pamiętać, że powinno to być indywidualne konto bankowe. To właśnie na nie otrzymamy również wnioskowane pieniądze. Teraz pożyczkodawca sprawdzi naszą zdolność kredytową. Jeżeli oceni ją pozytywnie, pieniądze zostaną przekazane na nasze konto bankowe już w ciągu kilkunastu minut. Podsumowując:

 1. Wybierz parametry pożyczki
 2. Podaj swoje dane
 3. Potwierdź swoją tożsamość przez aplikację
 4. Potwierdź ostateczne warunki oferty
 5. Po potwierdzeniu warunków pieniądze trafią niemal od razu na wskazane konto

Smartney – Koszty pożyczki

Koszt pożyczki można sprawdzić, przechodząc na stronę smartney.pl. Dostępny na stronie głównej wirtualny kalkulator pomoże w określeniu parametrów odpowiadających naszej sytuacji finansowej. Na początku należy wybrać kwotę, a następnie okres kredytowania. Poniżej otrzymamy w odpowiedzi koszt zobowiązania. Składa się on z prowizji oraz odsetek. 

Wskaźnik RRSO jest zależny głównie od długości spłaty pożyczki – im dłuższy, tym niższe RRSO i odwrotnie, co nie znaczy od razu, że dłuższa pożyczka w liczbach bezwzględnych będzie tańsza. RRSO pożyczki w Smartney na 12 miesięcy to aż 65,8%, ale już 3 lata to tylko 34,08%, a 5 lat 28,21%.

Przejście na ofertę Nowoczesną, czyli od 66 miesięcy do 96 miesięcy to dalsze obniżenie RRSO do 24,24%. Koszt pożyczki można jeszcze bardziej obniżyć podając kod rabatowy, który niestety nie zawsze jest dostępny.

Logowanie do Smartney

Aby zalogować się do Smarntey wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i w górnym prawym rogu kliknąć przycisk STREFA KLIENTA. Po przejściu do strefy klienta należy podać swój adres e-mail lub numer klienta i wybrać hasło. 

Rating:
Sending data...
Done!
logo
3000 In stock
4.9 of 5. Votes: 4

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky