Ratka.pl

Kwota pożyczki
500 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
12 mc
RRSO
34.97%
od 20 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
12 mc
RRSO
34.97%
od 20 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
12 mc
RRSO
34.97%
od 20 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Jednym ze sposobów na otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki jest skorzystanie z oferty Ratka.pl. Pożyczki przez Internet w tym serwisie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców, ponieważ wymagania stawiane przed pożyczkobiorcami nie są wygórowane. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto wziąć pożyczkę w Ratka.pl. Sprawdzimy dostępne w sieci opinie i przybliżmy Ci nieco dokładniej ofertę tego pożyczkodawcy.

Pożyczki w Ratka.pl

Szukasz najlepszej pożyczki w Internecie? Być może oferta pożyczek Ratka.pl będzie dla Ciebie interesująca. Warto jednak już na wstępie poinformować, że Ratka jest pośrednikiem między osobami potrzebującymi gotówki a instytucjami pożyczkowymi. To nie Ratka.pl może Ci więc udzielić pożyczki przez Internet, jest natomiast wyszukiwarką najlepszych ofert. Oprócz dostępności pożyczek dla wielu grup odbiorców, Ratka.pl dostarcza też pożyczek na kwoty od kilkuset do nawet 20.000 złotych. Spłata odbywa się natomiast w miesięcznych ratach. Minimalny okres spłaty to 6 miesięcy, natomiast maksymalny wynosi aż 5 lat.

Nic dziwnego, że oferty pożyczek w Ratka.pl są tak zróżnicowane. Ratka zbiera przecież produkty pochodzące od wielu zewnętrznych firm finansowych i przedstawia je klientowi. Cechą, która może wyróżnić pożyczki w Ratka spośród konkurencji jest dostarczenie umowy o pożyczkę bezpośrednio do domu pożyczkobiorcy. Nie trzeba więc stosować innych metod weryfikacji tożsamości, które dla niektórych pożyczkobiorców mogłyby być niewygodne.

Jakie cechy pożyczki w Ratka?

Chcąc opisać pożyczki z Ratka w kilku punktach szybko dojdziemy do wniosku, że to bardzo uniwersalny produkt. Klienci z różnych grup mogą dość dobrze dopasować pożyczki w Ratka do swoich preferencji i potrzeb. Co możemy powiedzieć o pożyczkach w Ratce? Możemy liczyć na przyznanie pożyczki w kwocie od 500 do nawet 20.000 złotych. Okres ich spłaty wynosi minimalnie pół roku, a maksymalnie aż 60 miesięcy. Oferta pożyczek w Ratka.pl kierowana jest do pełnoletnich obywateli Polski. Górny limit wieku został ustalony na 80 lat. To znacznie więcej, niż oferują konkurencyjne strony z pożyczkami online.

Najczęściej weryfikacja tożsamości polega na przesłaniu do firmy pożyczkowej skanów swojego dowodu osobistego. Szybszą i znacznie bardziej bezpieczną alternatywą jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Pożyczkodawca po prostu porównuje dane rachunku bankowego, z którego wykonujemy szybki przelew z danymi podanymi w formularzu – wniosku o przyznanie pożyczki. Ratka.pl idzie zupełnie inną drogę, a umowa o pożyczkę jest dostarczona przez kuriera. Dla wielu osób będzie to bardzo ciekawą opcją, na przykład jeśli nie chcą korzystać z weryfikacji tożsamości w inny sposób.

Warunki przyznania pożyczki w Ratka

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Ratka? Przede wszystkim oferta Ratki skierowana jest do obywateli Polski. Tylko osoby pełnoletnie mogą z niej skorzystać, jednak górny limit wieku jest bardzo wysoki – to aż 80 lat (w innych firmach to często 65-70 lat). Już na stronie ratka.pl zobaczymy informację, że pożyczka nie zostanie przyznana osobom widniejącym w bazach dłużników. Jeśli szukasz ofert pożyczek dla zadłużonych, musisz skierować swoje kroki w inną stronę.

Ratka.pl wymaga udokumentowanego źródła dochodu, najlepiej z tytułu umowy o pracę. Dopuszczalne jest też utrzymywanie się z emerytury lub renty. Wnioskodawca musi posiadać ważny dowód osobisty. Do kontaktu niezbędne jest posługiwanie się aktualnym, polskim numerem telefonu komórkowego. Aby otrzymać przelew z pieniędzmi należy też mieć rachunek osobisty w polskim banku.

Wymagania, które trzeba spełnić do otryzmania pożyczki w Ratka.pl

  • polskie obywatelstwo;
  • adres zameldowania w Polsce;
  • aktualny dowód osobisty;
  • wiek między 18 a 80 lat;
  • aktualny numer telefonu, polski rachunek w banku;
  • brak wpisu do rejestru dłużników (BIG, ERIF, KRD);
  • dokument potwierdzający dochody.

Czy Ratka.pl weryfikuje w bazach dłużników?

Przedstawiciele pożyczek w Ratka nie ukrywają, że do przyznania pieniędzy wymagana jest pozytywna weryfikacja w bazach dłużników. Ratka weryfikuje klientów jeśli chodzi o jego zadłużenie. Sprawdzane są następujące bazy i rejestry dłużników:

  • BIG InfoMonitor;
  • KRD BIG;
  • ERIF BIG.

Wynika z tego, że osoby zadłużone lub posiadające złą historię kredytową nie mogą liczyć na pozytywną weryfikację twoich wniosków o pożyczkę w Ratce. Jeśli masz więc złą historię kredytową, szukaj innych pożyczek i chwilówek bez baz. Ratka informuje jednak na swojej stronie internetowej, że każdy wniosek zostanie rozpatrzony. Nawet osoby zadłużone mogą więc spróbować wnioskować o dodatkowe środki – to nic nie kosztuje.

Pożyczka w Ratka.pl w kilku krokach

Na początku warto zdecydować o wysokości kwoty pożyczki i terminie na jej spłatę – takie parametry zaznaczamy na stronie ratka.pl. Następnie przechodzimy do kolejnego kroku, który wymaga wypełnienia prostego formularza. Na koniec zobaczysz treść umowy i niezbędnych regulaminów oraz zgód – warto się z nimi dokładnie zapoznać. Jeżeli wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany, wystarczy oczekiwać na przelew środków.  Kwotę przyznanej pożyczki otrzymamy na podany numer konta, choć jest alternatywny sposób. Jest nim wypłata pożyczki za pomocą czeku GIRO. 

Jak przebiega weryfikacja tożsamości w Ratka.pl?

W przypadku pożyczki w Ratka.pl weryfikacja tożsamości odbywa się w obecności kuriera. Dostarcza klientowi umowę o pożyczkę, zarazem sprawdza dokument tożsamości. Po pomyślnej weryfikacje (gdy dane się zgadzają) możńa podpisać umowę, co prowadzi do wypłaty środków.

Jak spłacić pożyczkę w Ratka?

Spłata pożyczki odbywa się w ratach. Pożyczkę ratalną spłacamy zgodnie z ustalonym przez pożyczkodawcę harmonogramem spłat. Harmonogram znajdziemy w kopii umowy, zostanie też wysłany na podany adres poczty elektronicznej. Każdy klient otrzymuje indywidualny numer konta do spłaty. To tam przelewamy pieniądze.

W dowolnym momencie w trakcie spłaty pożyczki z Ratka możesz spłacić większą liczbę rat lub całkowicie spłacić pożyczkę. Wtedy warto jednak skontaktować się z przedstawicielem Ratka.pl – pozwoli to uniknać spłaty pożyczki w nieprawidłowej kwocie.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki w Ratka

Ratka pozwala na wydłużenie terminu spłaty pożyczki. W tym celu należy kontaktować się z obsługą klienta platformy. Przedłużenie spłaty lub zmiana terminu spłaty mogą się wiązać z naliczeniem dodatkowych opłat.

Jeżeli masz problem ze spłatą pożyczki, nie zwlekaj. Skontaktuj się z biurem obsługi klienta w celu znalezienia optymalnego rozwiązania tej sytuacji. W przypadku braku spłaty w terminie zostaniesz bowiem obciążony karnymi odsetkami.Ratka z pewnością rozpocznie względem Ciebie działania windykacyjne, co nigdy nie należy do przyjemnych sytuacji. Dodatkowo, jeśli nie spłacisz raty pożyczki w terminie, pożyczkodawca może wypowiedzieć umowę o pożyczkę. Oznacza to, że musisz wtedy spłacić całość kwoty pożyczki. Warto jednak wiedzieć, że Ratka jest jedynie pośrednikiem. Działania windykacyjne przeprowadzi rzeczywisty pożyczkodawca, czyli inna firma pożyczkowa.

Czy możliwe jest wzięcie kilku pożyczek w Ratka?

Ratka.pl pzwala na zaciągnięcie nowego zobowiązania, gdy spłacisz połowę aktualnego zobowiązania. Oznacza to, że możesz mieć jednocześnie więcej, niż jedną aktywną pożyczkę. Przed podjęciem decyzji o ponownym zadłużeniu się, dokładnie przemyśl swoje możliwości finansowe. Brak spłaty kilku pożyczek i chwilówek może prowadzić do poważnych problemów finansowych, w tym wpadnięcia w tak zwaną spiralę zadłużenia.

Opinie o Ratka.pl

W Internecie można łatwo znaleźć sporo opinii o Ratka.pl. W dużej części są to pozytywne komentarze zadowolonych klientów. Doceniają możliwość szybkiego otrzymania pożyczki i porównania wielu ofert pożyczek online. Ogromną zaletą nie do przecenienia dla osób w starszym wieku jest możliwość wnioskowania o dodatkowe pieniądze aż do ukończenia 80. roku życia. Ratka stawia niewielkie wymagania przed potencjalnymi klientami.

Pewnym utrudnieniem w otrzymaniu pożyczki może być jednak konieczność udokumentowania swoich dochodów. Dziś w Internecie znajdziemy bowiem sporo konkurencyjnych ofert, gdzie nie jest to wymagane. Ratka pozwala natomiast na otrzymanie całkiem sporej kwoty pożyczki – dochodzi do 20.000 złotych. Termin spłaty także jest atrakcyjny i wynosi do 60 miesięcy. Warto natomiast pamiętać, że Ratka.pl jest jedynie pośrednikiem pomiędzy pożyczkobiorcą a firmą pożyczkową. Przed podjęciem decyzji o pożyczce warto więc sprawdzić oferty w innych miejscach i przekonać się, która jest najlepsza. Przed wzięciem pożyczki w Ratka możesz chociażby sprawdzić nasz ranking pożyczek online na raty. Zawiera zawsze aktualne oferty oraz promocje.

Pożyczka w Ratka.pl – podsumowanie i nasza recenzja

Ratka.pl jest jednym z wielu pośredników na rynku pożyczek online. W przeciwieństwie do wielu konkurentów cieszy się jednak dość dobrymi opiniami klientów i ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Jeżeli sprawdzając oferty pożyczek w Ratka znajdziesz atrakcyjną propozycję, śmiało z niej skorzystaj.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
500 In stock
4.9 of 5. Votes: 18

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky