Ratado

Kwota pożyczki
500 - 150,000 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
1 - 120 mc
RRSO
55.97%
20-80 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 150,000 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
1 - 120 mc
RRSO
55.97%
20-80 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 150,000 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
1 - 120 mc
RRSO
55.97%
20-80 lat w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Pożyczka na raty w Ratado – kwoty i czas spłaty

Ratado to instytucja, która jest pośrednikiem pożyczkowym. Klient wysyłając wniosek do Ratado, wysyła go do wielu instytucji pożyczkowych jednocześnie. Na podstawie wytycznych klienta, jego oczekiwań finansowych i wyboru okresu spłaty, Ratado wyszukuje najlepszą ofertę, najlepiej dopasowaną do potrzeb klienta. Minimalna kwota, jaką można uzyskać dzięki Ratado to 2000 złotych, najwyższa nawet 20 000 złotych. Okres kredytowania to od 6 do 60 miesięcy. Oferta Ratado dostępna jest dla klientów w wieku od 20 do 80 lat.

 • Kwoty od 2000 do 20 000 złotych
 • Okres kredytowania od 6 do 60 miesięcy
 • Wiek klientów to od 20 do 80 lat
 • Niezbędny jest udokumentowany dochód

Aktualne promocje i kody rabatowe

Ratado nie posiada aktualnie aktywnych promocji oraz nie dystrybuuje kodów rabatowych.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Ratado

Aby móc wnioskować o pożyczkę za pośrednictwem Ratado należy posiadać polskie obywatelstwo oraz adres stałego zamieszkania na terenie kraju. Klienci powinni mieć od 20 do 80 lat i ważny dowód osobisty. Konieczne do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Ratado jest posiadanie źródła stałego dochodu z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury. Niezbędny będzie także aktualny numer telefonu oraz adres email i oczywiście rachunek osobisty w banku.

 • Wiek klientów to od 20 do 80 lat
 • Niezbędne jest polskie obywatelstwo oraz adres zameldowania na terenie kraju
 • Dokumenty niezbędne to dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach
 • Konieczne jest posiadanie numeru telefonu, adresu email oraz rachunku bankowego
 • Niezbędna jest pozytywna historia kredytowa

Ratado – podsumowanie

Pożyczka jaką można uzyskać dzięki pośrednikowi Ratado, to od 2000 złotych do nawet 20 000 złotych. Okres spłaty można rozłożyć na 6 do 60 rat. Pożyczkę dzięki Ratado mogą dostać obywatele Polski z adresem zameldowania na tereni kraju i ważnym dowodem osobistym. Klient musi mieć ukończone co najmniej 20 lat, ale nie więcej niż 80. Ratado weryfikuje historię kredytową i zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Decyzja podejmowana jest w krótkim czasie po złożeniu wniosku. Umowa dostarczana jest przez kuriera, który dokonuje jednocześnie weryfikacji danych osobowych. Wypłata pożyczki może nastąpić w formie przelewu na konto, lub zostać odebrana na poczcie przy pomocy czeku GIRO.

Ratado – zalety

 • Pożyczka dostępna na dowód
 • Krótki i prosty proces wnioskowania
 • Pożyczka od 2000 do nawet 20 000 złotych
 • Okres spłaty to od 6 do 60 miesięcy
 • Wybór pożyczki dopasowanej do potrzeb klienta

Ratado – wady

 • Weryfikacja w bazach dłużników
 • Oczekiwanie na kuriera z umową
Rating:
Sending data...
Done!
logo
500 In stock
5 of 5. Votes: 5

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky