profimo.pl

Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Jakie opinie o Profimo mają klienci? Jaka jest maksymalna kwota pożyczki? Na jakich warunkach Profimo udziela pożyczek? Sprawdź, co musisz zrobić, by otrzymanie pożyczki było możliwe!

Profimo – informacje o firmie

Pod nazwą Profimo kryje się firma Prometeusz Finanse Sp. z o. o. Podmiot ten działa na polskim rynku od 2005 roku i oferuje szeroką gamę produktów finansowych. Są to:

 • pozabankowe pożyczki ratalne (udzielane są online i offline),
 • pożyczki samochodowe,
 • ubezpieczenia (znajdziemy tu ubezpieczenie komunikacyjne, majątkowe, turystyczne oraz bardziej niestandardowe polisy np. ubezpieczenie roweru czy polisa dla naszego pupila),
 • płatności mo/to tj. płatności „kartowe”, ale bez fizycznego użycia karty, dokonanie opłaty za usługę jest możliwe dzięki zebranym w trakcie rozmowy telefonicznej informacjom od klienta,
 • preautoryzacja – ta usługa skierowana jest przede wszystkim do branży hotelowej i wypożyczalni samochodów, z tego rozwiązania warto skorzystać wówczas, gdy zależy nam (jako usługodawcy) na zablokowaniu na koncie klienta określonej puli środków na rzecz przyszłej płatności,
 • kantor internetowy – pozwala na szybką wymianę waluty, daje również możliwość negocjacji kursów (mogą skorzystać z tego stali klienci),
 • rozwiązania dla biznesu.

Firma planuje również poszerzenie swojej oferty o transfery pieniężne i karty walutowe.

Nie znajdziemy natomiast wśród jej usług takiego produktu jak krótkoterminowe pożyczki. Jeśli to właśnie one nas interesują, to przed zaciągnięciem pożyczki warto sprawdzić oferty w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych.

Profimo ma w większości przypadków pozytywne opinie. Klienci chwalą sobie czytelną ofertę, minimum formalności, możliwość zwiększenia kwoty pożyczki ratalnej w trakcie spłaty oraz fakt, że mamy do wyboru elastyczny okres spłaty.

Minusem jest natomiast weryfikacja w bazach dłużników oraz to, że Profimo może odmówić udzielenia pożyczki bez podania przyczyny. Wadą jest także możliwość wnioskowania o pożyczkę, dopiero po całkowitej spłacie poprzedniego zobowiązania.

Jak prezentuje się oferta pożyczek w Profimo?

Analizując ofertę pożyczek oferowanych przez Profimo, można zauważyć, że ten pożyczkodawca ma w ofercie dwa produkty pożyczkowe. Jest to pożyczka na raty i pożyczka samochodowa.

Jeśli interesuje nas pożyczka ratalna, to możemy pożyczyć od 1500 złotych do 4500 złotych. Okres spłaty pożyczki wynosi od 12 do 21 miesięcy.

W przypadku pożyczki samochodowej możemy pożyczyć już o wiele wyższe kwoty. Minimalna kwota pożyczki samochodowej wynosi 3000 złotych, zaś maksymalna kwota pożyczki to aż 25 000 złotych. Okres spłaty wynosi od 24 do 48 miesięcy.

Jak wziąć pożyczkę w Profimo?

Aby wziąć pożyczkę w Profimo, należy:

 • wybrać rodzaj pożyczki,
 • korzystając z zamieszczonego na stronie suwaka wybrać takie parametry pożyczki jak kwota pożyczki i okres spłaty,
 • wypełnić wniosek pożyczkowy uzupełniając wszystkie wymagane pola – konieczne będzie podanie m.in. imienia i nazwiska, adresu, numer telefonu, adresu e-mail i konta bankowego,
 • wyrazić zgodę na sprawdzenie w rejestrze dłużników bazy BIK,
 • dokonać weryfikacji tożsamości – tutaj mamy do wyboru dwie możliwości: możemy skorzystać z takiej usługi jak Kontomatik i potwierdzić dane osobowe logując się do swojej bankowości elektronicznej. Alternatywą jest standardowy przelew weryfikacyjny na kwotę 1 grosza. Wykonujemy go na konto pożyczkodawcy, a kwota przelewu jest nam zwracana natychmiast po potwierdzeniu naszych danych osobowych, jest to konieczne do uruchomienia pożyczki,
 • poczekać na decyzję kredytową – otrzymamy ją smsem, dlatego warto podać aktualny numer telefonu,
 • przeczytać umowę pożyczki,
 • pamiętać o terminowej spłacie – jeśli spóźnimy się ze spłatą, to wzrośnie koszt pożyczki, pożyczkę ratalną należy spłacać na wskazany rachunek bankowy (znajdziemy go w umowie).

Sam proces wnioskowania o pożyczkę jest dość prosty.

Profimo daje możliwość zrezygnowania z wnioskowania o pożyczkę online. Jeśli już po wysłaniu wniosku uznamy, że jednak nie potrzebujemy dodatkowej gotówki, to wystarczy zalogować się do Profilu Klienta i anulować złożony wcześniej wniosek.

Warunki otrzymania pożyczki w Profimo

Każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie. Wydanie pozytywnej decyzji kredytowej zależne jest od zdolności kredytowej klienta i od podanych przez niego informacji.

Dlatego tak ważne jest to, by prawidłowo wypełnić wniosek, podać wszystkie wymagane dane i niczego nie zatajać (np. informacji o zadłużeniu). Odradzamy również podawanie wyższych dochodów niż rzeczywiście wpływają na nasze konto, gdyż ta informacja zostanie później zweryfikowana.

Profimo może odmówić udzielania pożyczki bez podania przyczyny, jak również zaoferować nam niższą kwotę od tej, o którą wnioskowaliśmy.

Do najważniejszych warunków, które musi spełnić osoba zainteresowana pożyczką w Profimo, należy:

 • bycie w odpowiednim wieku,
 • posiadanie zdolności do spłaty zaciągniętej pożyczki,
 • posiadanie własnego numeru telefonu,
 • zameldowanie na terenie kraju (musi być to stałe zameldowanie),
 • korzystanie z bankowości internetowej,
 • posiadanie polskiego obywatelstwa i ważnego dowodu osobistego,
 • brak wpisów w rejestrach dłużników,
 • stały i udokumentowany dochód.

Konieczne będzie także konto bankowe, które należy wyłącznie do nas i dopełnienie wszystkich formalności koniecznych do złożenia wniosku.

Jeśli nie spełnimy któregokolwiek ze stawianych przez pożyczkodawcę warunków, to musimy liczyć się z odmowną decyzją kredytową. Powodem odrzucenia wniosku może być:

 • to, że jesteśmy za młodzi lub za starzy,
 • wysokie ryzyko niespłacenia pożyczki,
 • zbyt niska zdolność kredytowa,
 • brak konta w polskim banku,
 • fakt, że jesteśmy obcokrajowcami i nie mamy dowodu osobistego,
 • to, że nie można się z nami skontaktować,
 • błędy formalne na etapie złożenia wniosku,
 • brak przelewu weryfikacyjnego lub potwierdzenia swojej tożsamości za pomocą Kontomatika,
 • zawyżenie wysokości dochodu, który otrzymujemy,
 • brak stałego dochodu, praca na czarno etc.,
 • zbyt duża liczba posiadanych już pożyczek i kredytów.

Jeśli pożyczkodawca odmówił nam finansowania, to po 90 dniach licząc od daty aplikacji, możemy ponownie wnioskować o pożyczkę. Co oczywiste, ma to sens tylko wtedy, gdy spełniamy już stawiane przez pożyczkodawcę warunki (np. zmieniła się nasza sytuacja finansowa, zakończyliśmy spłatę pożyczki otrzymanej wcześniej etc.).

Jakie bazy sprawdza firma podczas weryfikacji klienta?

Profimo sprawdza wszystkie, najpopularniejsze bazy dłużników. Oznacza to, że przyszły klient zostanie zweryfikowany w takich rejestrach jak:

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
 • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor),
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG),
 • ERIF.

Celem sprawdzenia osoby wnioskującej o pożyczkę jest nie tylko ochrona interesów pożyczkodawcy (minimalizacja ryzyka związanego z tym, że pożyczka nigdy nie zostanie zwrócona), ale także samego dłużnika. 

Jeśli mamy na koncie niespłacone zobowiązania i zalegamy z ich uregulowaniem, to kolejne zobowiązanie przysporzy nam jedynie dodatkowych, finansowych trosk. Z wszelkich usług finansowych warto korzystać rozważnie, tak by nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Obecność w rejestrach dłużników może sprawić, że pożyczkodawca odrzuci nasz wniosek lub zaproponuje nam o wiele niższą kwotę od tej, którą chcieliśmy utrzymać. Aby tego uniknąć warto terminowo spłacać swoje zobowiązania i budować w ten sposób dobrą historię kredytową. Zwiększy to nasze szanse na przyznanie kredytu, pożyczki, czy nawet karty kredytowej.

Istotne jest także to, że poza samą weryfikacją m.in. w Biurze Informacji Gospodarczej, firma Profimo może chcieć skontaktować się z naszym pracodawcą. Nie zrobi tego jednak bez naszej wiedzy i zgody. Jeśli pożyczkodawca będzie chciał zweryfikować to, czy jesteśmy zatrudnieni, to zostaniemy o tym poinformowani w trakcie rozmowy telefonicznej. W sytuacji, w której nie wyrazimy na to zgody, będziemy musieli zrezygnować z wnioskowania o finansowanie.

Podkreślmy jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, by wziąć pożyczkę w Profimo, nawet jeśli spłacamy już inne kredyty i pożyczki. Pożyczkodawca nie skreśla osób zadłużonych, pod warunkiem, że wywiązują się one ze spłaty już posiadanych zobowiązań. Szczegółowe warunki oferty znajdziemy na stronie pożyczkodawcy.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której będziemy chcieli mieć dwie pożyczki w Profimo jednocześnie. Takiej możliwości nie mamy. O przyznanie kolejnej pożyczki możemy wnioskować dopiero wtedy, gdy w całości spłacimy poprzednią.

Wysokość pożyczki i termin spłaty

Jak już wspomnieliśmy, wysokość pożyczki i termin spłaty zależą od tego, czy jest to pożyczka ratalna, czy samochodowa. Nie ma natomiast znaczenia to, czy jesteśmy nowymi, czy stałymi klientami.

Kwota pożyczki w przypadku pożyczki ratalnej wynosi od 1500 złotych do 4500 złotych. Okres spłaty wynosi od 12 do 21 miesięcy. Co oczywiste, pożyczkę zawsze możemy spłacić przed wskazanym w umowie terminem. Wówczas kwota do spłaty zostanie pomniejszona o odsetki ustawowe od umowy.

Pożyczkę samochodową możemy wziąć na okres od 24 do 48 miesięcy. Jest to zatem dość długi okres spłaty. Kwota pożyczki wynosi od 3000 do 25 000 złotych.

W obu przypadkach do wydania pozytywnej decyzji kredytowej konieczne będzie spełnienie stawianych przez pożyczkodawcę warunków.

Jakie są koszty pożyczki w Profimo?

Koszty pożyczki w Profimo (zarówno pożyczek ratalnych, jak i pożyczek samochodowych). przedstawione są w jasny i czytelny sposób. Nie ma tu żadnych, ukrytych opłat. Profimo nie oferuje pierwszej pożyczki za darmo ani rabatów dla stałych klientów.

Na koszt pożyczki składa się:

 • oprocentowanie,
 • prowizja,
 • odsetki,
 • RRSO.

Całkowity koszt pożyczki będzie wyższy, jeśli przestaniemy spłacać swoje zobowiązanie. Wówczas czekają nas takie nieprzyjemności jak naliczenie odsetek karnych, kontakt z działem windykacji, opłaty windykacyjne, wysłanie płatnych upomnień, sprzedanie wierzytelności do firmy windykacyjnej etc.

Wszystkie opłaty i ich wysokość najlepiej obrazuje przykład reprezentatywny. Zamieszczamy go poniżej:

„Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki 2800.00 zł, czas obowiązywania umowy 18 msc., oprocentowanie 17,50%, prowizja 1960.00 zł, odsetki 686.44 zł, całkowita kwota do zapłaty 5446.44 zł, RRSO 157 % Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Stan na dzień 06.05.2022 roku”

Rating:
Sending data...
Done!
logo
1500 In stock
5 of 5. Votes: 5

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky