profimo.pl

Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
1,500 - 4,500 zł
Pierwsza do 3,000 zł
Czas na spłatę
12-21 dni
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
ProFimo to szybka pożyczka online, dzięki której możesz pozyskać nawet 4 500 zł dodatkowych środków na dowolny cel. Sprawdź wszelkie szczegóły dotyczące pożyczki, wnioskowania i firmy, która udziela finansowania. Co warto wiedzieć o pożyczkach ProFimo?

Informacje o pożyczce ProFimo

ProFimo to marka pożyczkowa należąca do firmy Prometeusz Finanse sp. z o.o. Funkcjonuje ona już od 2005 roku, oferując swoim klientom pożyczki pozabankowe – zarówno pożyczki online, jak i offline. Firma dysponuje swoimi oddziałami stacjonarnymi, w których można wnioskować o dodatkową gotówkę, jak i korzystać z innych usług związanych z finansami i nie tylko. W placówkach firmy można również skorzystać z Centrum Ubezpieczeń czy usług Inpost.

Ile kosztuje pożyczka ProFimo?

Pożyczka ratalna ProFimo wiąże się z kosztami dodatkowymi. Należą do nich odsetki, na które wpływa wysokość oprocentowania w skali roku oraz prowizja za udzielenie finansowania. Oto, jak wyglądają opłaty związane z wzięciem pożyczki ProFimo.
  • Oprocentowanie: 7,2%
  • Prowizja: w zależności od kwoty i okresu spłaty pożyczki
  • Maks. RRSO: 158,31%
Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki 4 000 zł, czas obowiązywania umowy 18 miesięcy, oprocentowanie 7,2%, prowizja 2 500 zł, odsetki 376.,72 zł, całkowita kwota do zapłaty 6876,72 zł, RRSO 111,8% Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Pożyczka ProFimo – wnioskowanie

Zastanawiasz się, jak wnioskować o pożyczkę ProFimo? To naprawdę proste! Wystarczy, że wypełnisz wniosek pożyczkowy, w którym uzupełnisz swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL, adres e-mail oraz numer konta bankowego. Następnie będziesz zobowiązany przejść przez proces weryfikacji danych osobowych podanych we wniosku. W tym celu firma wymaga skorzystania z usługi Kontomatik. Nie będziesz więc musiał wykonywać przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 gr. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto bankowe. Jeśli wystąpią niejasności związane z informacjami podanymi we wniosku, pożyczkodawca może Cię poprosić o dane kontaktowe do Twojego zakładu pracy, by zweryfikować wysokość Twoich zarobków i miejsce zatrudnienia.

Opinie o pożyczce ProFimo

Pożyczka online ProFimo to produkt, który spełni Twoje oczekiwania, gdy potrzebujesz szybko pożyczyć niewielkiej kwoty. Pożyczkodawca umożliwia bowiem wnioskowanie do 4 500 zł. Spłata zobowiązania może zostać rozłożona na maksymalnie 21 miesięcy. Plusem jest możliwość podwyższenia kwoty obecnej pożyczki w sytuacji, gdy terminowo spłacasz swoje zobowiązanie. ProFimo to pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego – dane należy potwierdzić za pośrednictwem usługi Kontomatik. Minusem zaś są wysokie koszty pożyczki.
Rating:
Sending data...
Done!
logo
1500 In stock
5 of 5. Votes: 5

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status