Nexu.pl || CPS

Kwota pożyczki
500 - 8,000 zł
Pierwsza do 500 zł
Czas na spłatę
6 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 8,000 zł
Pierwsza do 500 zł
Czas na spłatę
6 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
500 - 8,000 zł
Pierwsza do 500 zł
Czas na spłatę
6 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend na raty
WEŹ POŻYCZKĘ

Nexu – opinie, warunki, kontakt, recenzja

Kiedy potrzebujemy wziąć pożyczkę na wyższą kwotę, dobrze by było, żebyśmy pomyśleli o rozłożeniu jej spłaty na raty. W ten sposób o wiele łatwiej będzie nam regulować zobowiązania w terminie. Jedną z firm pozabankowych, które oferują pożyczki ratalne jest Nexu. Jakie ma wymagania wobec klientów? Jakie opinie o Nexu mają ci, którzy już skorzystali?

Co warto wiedzieć o Nexu?

Jeśli myślimy o zaciągnięciu w Nexu pożyczki ratalnej, koniecznie powinniśmy wiedzieć, że jest to instytucja pozabankowa. To oznacza, że nie udziela kredytów tak jak banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, a właśnie pożyczek.

Dla wielu osób jest to zaletą. Przede wszystkim ze względu na to, że przy zaciąganiu pożyczki, pożyczkobiorca musi spełniać niższe wymagania, a w dodatku nie musi podawać powodu, dla którego potrzebuje pieniędzy.

Nexu działa na rynku stosunkowo krótko. Firma bardzo szybko zyskała jednak zaufanie klientów. W sieci bez problemu można znaleźć opinie o Nexu, które w dużej części są dość pozytywne. Zwłaszcza pod kątem liczby formalności oraz szybkości działania.

Tym na co warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o działalność pożyczkodawcy jest to, że udziela pożyczek online. Pożyczkobiorcy wszystkie formalności mogą załatwić zdalnie, co jest niezwykle wygodne, a w dodatku pozwala mieć środki na koncie już w ciągu kilkunastu minut.

Oczywiście mimo działalności online, w Nexu kontakt jest bezproblemowy. Z pożyczkodawcą można konsultować się telefonicznie nie tylko w dni robocze, ale również w sobotę.

Nexu – pożyczki ratalne online, już od 18 lat

Tak jak już wspomnieliśmy, Nexu udziela pożyczek ratalnych. Minimalna kwota wynosi 500 zł, natomiast maksymalna nawet 8000 zł. Nexu pożyczki wyróżniają się przede wszystkim tym, że są udzielane w pełni online. Wszystkie formalności możemy załatwić z poziomu komputera albo smartfonu. W dodatku jest to możliwe 24 godziny na dobę.

Chociaż pożyczkodawca udziela zobowiązań ratalnych, te mają charakter krótkoterminowy. Maksymalny okres, na jaki można rozłożyć spłatę pożyczki wynosi 6 miesięcy. Przy tak wysokich kwotach, jaką jest 8000 zł, dla niektórych jest to trochę krótko. Są jednak też osoby, które decydują się na jeszcze krótszy okres kredytowania. Tym bardziej, że można wziąć tu pożyczkę już ze spłatą w 2 ratach.

Ogromną zaletą tejże firmy pożyczkowej jest to, że udziela zobowiązań osobom już od 18 roku życia. Podczas gdy coraz więcej instytucji pozabankowych określa minimalny wiek pożyczkodawcy na poziomie 21, a nawet 25 lat, Nexu stara się dotrzeć do jak największej rzeszy klientów. Żeby uzyskać pożyczkę w tak młodym wieku trzeba jednak posiadać zdolność kredytową.

Na tą wpływa wiele czynników. M.in. jest to historia kredytowa. Każdy kto myśli o tym, żeby wziąć pożyczkę w Nexu, powinien wiedzieć, że firma ta weryfikuje bazy dłużników. Czy to oznacza, że osoba, która spotkała się w banku z negatywną decyzją kredytową związaną z wpisem do BIK, nie może liczyć na uzyskanie środków? Może. W tym przypadku wszystko zależy od procesu weryfikacji i dokładnej sytuacji klienta.

Jakie w Nexu trzeba spełniać warunki?

Osoby zainteresowanie często zastanawiają się nad tym jakie są w Nexu warunki uzyskania pożyczki, a dokładniej jakie są tu wymagane formalności. Trzeba przyznać, że pożyczkodawca stara się je ograniczać do minimum. Tym samym nie ma wobec pożyczkobiorców zbyt dużych wymagań. Tak jak w każdej innej firmie pożyczkowej, w Nexu pożyczkę może otrzymać tylko i wyłącznie taka osoba, która:

 • ma przynajmniej 18. lat, ale nie więcej niż 75,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • posiada zarejestrowany numer telefonu,
 • ma swój adres e-mail,
 • posiada konto bankowe.

Oprócz standardowych wymagań, Nexu nie ma ich zbyt wiele. Na pewno, żeby otrzymać pożyczkę, każdy kto chce to zrobić musi najpierw zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy i utworzyć swój profil w Strefie Klienta. To ułatwi późniejsze złożenie wniosku, a także kontrolę w przypadku spłaty rat.

Po zarejestrowaniu się w Nexu, pożyczkodawca dla każdego klienta przygotowuje ofertę indywidualną, dzięki której ten wie jaką kwotę i na jaki okres jest w stanie otrzymać. To duże ułatwienie zwłaszcza dla tych, których sytuacja finansowa nie jest oczywista.

Jeśli chodzi o dochody, wymagania pożyczkodawcy są minimalne. Wystarczy, że ten posiada je w takiej wysokości, żeby być w stanie spłacać raty.

Jak złożyć wniosek?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym jakie w Nexu są warunki uzyskania pożyczki, ale także nad tym jak złożyć wniosek. Całe szczęście nie ma nic prostszego. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę pożyczkodawcy, co można zrobić za pośrednictwem naszego portalu.

Następnie za pomocą kalkulatora można tam określić ile potrzebujemy gotówki, a także w jakim terminie chcielibyśmy dokonać spłaty. Kiedy już to zrobimy, możemy kliknąć w przycisk „Weź pożyczkę”. Tym sposobem zostaniemy przekierowani do strony logowania.

Jeśli będziemy brać w Nexu pożyczkę po raz pierwszy, musimy dokonać rejestracji. Jeśli jest to kolejny raz, wystarczy się już zalogować. Do rejestracji są potrzebne podstawowe dane, a w tym:

 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Na tym etapie musimy też określić hasło, którym później będziemy się logować do Strefy Klienta. Aby móc wziąć pożyczkę online, musimy dokonać weryfikacji tożsamości. Jest to niezbędne w celu zachowania bezpieczeństwa wszystkim pożyczkobiorców i odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej.

Następnie wystarczy dokończyć wniosek i poczekać na weryfikację. Jeśli pożyczkodawca zatwierdzi naszą prośbę o udzielenie pożyczki, środki niemalże od razu pojawią się na naszym koncie. Dokładny czas oczekiwania na przelew zależy od tego, w jakim banku posiadamy rachunek.

Pożyczkodawca wysyła informacje na temat decyzji kredytowej również mailowo oraz poprzez SMS. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wniosku, może podejmować próbę kontaktu. Niekiedy zdarza się, że wiadomości mailowe, widnieją jako SPAM, dlatego też warto to sprawdzać.

Opinie o Nexu, czyli zalety i wady oferty pożyczkodawcy

Nexu pożyczki opinie mają bardzo dobre, o czym można przekonać się czytając recenzje dotychczasowych klientów. Wielu z nich chwali ofertę za szybkość działania. W przypadku prawidłowego wypełnienia wniosku i pozytywnej decyzji kredytowej, środki na koncie można mieć już w ciągu kilkunastu minut.

Opinie o Nexu wskazują na to, że oferta ma następujące zalety:

 • krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową – weryfikacja trwa z reguły kilka minut
 • niskie wymagania co do dochodów
 • wysoka maksymalna kwota pożyczki – aż 8000 zł
 • możliwość rozłożenia spłaty na raty – od 2 do 6
 • w Nexu kontakt telefoniczny jest możliwy nie tylko od poniedziałku do piątku, ale również w soboty

Jeśli chodzi o Nexu pożyczki, opinie są z reguły pozytywne, ale niektórzy klienci wskazują też na wady oferty, jakimi są:

 • stosunkowo krótki okres kredytowania – maksymalnie 6 miesięcy
 • weryfikacja baz dłużników
 • maksymalny wiek pożyczkobiorcy, wynoszący 75 lat
Rating:
Sending data...
Done!
logo
500 In stock
4.9 of 5. Votes: 4

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky