Mutum.pl

Kwota pożyczki
2,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
2,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
2,000 - 60,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ

JAK WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MUTUM

Ubieganie się o pożyczkę w Mutum.pl rozpoczynamy od wybrania kwoty jaka nas interesuje oraz długości trwania zobowiązania. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po przesłaniu wniosku czekamy na jego rozpatrzenie.

OPIS PRODUKTU MUTUM

Co to jest za firma:

Mutum to pośrednik pożyczkowy, który gromadzi informacje o pożyczkobiorcach po to, aby poznać ich oczekiwania względem produktów finansowych. Dane są weryfikowane pod kątem oceny ryzyka kredytowego związanego z udzieleniem pożyczki. Weryfikacja klientów oraz podpisanie umowy odbywają się w Mutum całkowicie online, co gwarantuje szybkość oraz przystępność usługi.
Właścicielem portal jest MoneyBeat Sp. z o.o.

Warunki uzyskania pożyczki

Osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna:

• mieć 20-80 lat;
• posiadać stały adres zamieszkania na terenie Polski;
• posiadać osobisty rachunek bankowy;
• mieć pozytywną historię kredytową;
• mieć stały dochód;
• nie posiadać wpisu w rejestrach dłużników BIG i BIK;
• dysponować numerem PESEL.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Nie wolno być w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania aktualnych należności finansowych tzn. Biurach Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej S.A.

Jak szybko można otrzymać przelew

Przelew jest zlecany po weryfikacji wniosku o pożyczkę.

Co, jeśli nie spłacimy na czas?

W takim przypadku należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Wspólnie z pracownikami firmy można znaleźć korzystne dla obu stron rozwiązanie.

WADY I ZALETY OFERTY MUTUM

Zalety:

• Szybka rejestracja dostępna przez całą dobę;
• Możliwość rozłożenia spłaty nawet do 60 miesięcy;
• Wysoka kwota o jaką można wnioskować.

Wady:

• Brak informacji na portalu o numerze telefonu infolinii;
• Możliwość uzyskania pożyczki tylko dla osób, które zweryfikują tożsamość on-line;
• Brak wglądu do ramowej umowy pożyczki przed wypełnieniem wniosku.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
2000 In stock
4.8 of 5. Votes: 4

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status

Clicky