mutum.pl

Kwota pożyczki
2,000 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
2,000 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki
2,000 - 20,000 zł
Pierwsza do 10,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
RRSO
od 0%
od 18 lat bez BIK w weekend
WEŹ POŻYCZKĘ

Pożyczki przez internet

Długoterminowe pożyczki w Mutum dostępne są w wysokości od 500 do 20000 zł. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 48 miesięcy od momentu podpisania umowy z wybraną firmą pozabankową. Procedura wnioskowania o pomoc finansową jest bardzo prosta, a formalności sprowadzone są do minimum. O pożyczkę na raty mogą ubiegać się już osoby pełnoletnie, oraz osoby starsze. Firma finansowa nie wymaga od pożyczkobiorców wykonania przelewu weryfikacyjnego, który konieczny jest do wykonania w większości firm pozabankowych. Należy jednak zaznaczyć, że podpisanie umowy pożyczkowej dokonywane jest w obecności kuriera, który dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty pod wskazany adres klienta. Istnieje jednak również możliwość podpisania umowy za pośrednictwem aplikacji Blue Media. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z opiniami byłych pożyczkobiorców, którzy korzystali z usług firmy.

Ogólne warunki

Osoby szukające wsparcia finansowego mogą zwrócić się o otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki za pośrednictwem serwisu Mutum. Firma stawia na zadowolenie klientów. Pożyczkobiorcy są w stanie uzyskać nawet do 20 000 zł, które spłacą w 48 równych ratach. O pożyczkę ratalną w Mutum.pl mogą starać się osoby mające od 20 do 80 lat, posiadające stały adres zamieszkania na terenie Polski. Konieczne jest również, aby dane osobowe klienta nie znajdowały się w bazie osób posiadających zadłużenie. Firma weryfikuje informacje na temat potencjalnego klienta w rejestrach dłużników i na tej podstawie przyznaje decyzję pożyczkową. Głównie informacje sprawdzane są w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Uzyskaną pożyczkę należy spłacić w wyznaczonym terminie. Dzięki temu unikniemy naliczenia dodatkowych opłat w postaci odsetek. Spłata zobowiązania powinna odbyć się na indywidualny rachunek bankowy, który zostanie stworzony specjalnie dla konkretnego pożyczkobiorcy.

Pożyczka krok po kroku

Pierwszym krokiem do otrzymania pożyczki za pośrednictwem portalu Mutum.pl jest odwiedzenie strony internetowej i wybranie interesujących nas parametrów. Po zaznaczeniu wysokości kwoty pożyczki i okresu spłaty na wirtualnym kalkulatorze zostajemy przekierowani na formularz o pożyczkę. We wniosku zobowiązani jesteśmy o podanie podstawowych danych osobowych oraz informacji o aktualnym zatrudnieniu. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej do naszych drzwi zawita kurier, który dostarczy nam umowę do rąk własnych. Jeżeli znajdujesz się w gronie osób, które otrzymały negatywną odpowiedź pożyczkową, prawdopodobnie Twoje dane widnieją w bazie dłużników, lub podczas wypełniania wniosku o pożyczkę podałeś nieprawidłowe dane. Klient również podlega ocenie ryzyka kredytowego, która przygotowana jest na podstawie zebranych informacji o pożyczkobiorcy.
Rating:
Sending data...
Done!
logo
2000 In stock
4.8 of 5. Votes: 4

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Przed zaciągnięciem chwilówki lub kredytu należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami. Pożyczkę najlepiej przeznaczyć na cele, które nie jesteśmy w stanie zrealizować przy użyciu własnych środków. Pożyczoną kwotę musimy dostosować do naszych oczekiwanych przyszłych dochodów. Pożyczkę nie należy traktować jako stałego źródła pieniędzy na cele utrzymania swojej rodziny — grozi to wpadnięciem w spiralę długów. Krótkoterminowe zobowiązania finansowe wpływają nie tylko na kredytobiorcę, ale także na wszystkich jego bliskich. Zaleca się poinformowanie członków rodziny o celach zaciągnięcia oraz terminach i warunkach spłaty pożyczki. Oprócz pożyczki muszą być spłacone określone w umowie koszty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty).

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca opóźnia spłatę rat pożyczki, zostanie on wówczas obciążony dodatkowymi kosztami oraz konsekwencjami natury formalno prawnej. Warunki umowy pożyczki przewidują, że firma udzielająca pożyczki ma prawo do naliczenia dodatkowych opłat związanych z koniecznością wysyłania monitów i wezwań do zapłaty, windykacją, odsetkami za opóźnienie w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Oprócz tego kredytobiorca może być zgłoszony do bazy dłużników za opóźnienia w spłacie, a to z kolei może być powodem trudności lub całkowitej niemożliwości zaciągnięcia pożyczki w przyszłości.

Konsekwencje braku płatności

W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę zaciągniętej szybkiej pożyczki, firma pozabankowa ma prawo działać w celu odzyskania kwoty pożyczki oraz dodatkowych kosztów, na przykład, przekazać pożyczkę do windykacji.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Osoba zaciągająca pożyczkę może ubiegać się o przeniesienie terminu spłaty kredytu. Najczęściej zwiększenie okresu spłaty wymaga złożenia wniosku oraz dokonania dodatkowej płatności. Wniosek o zmianę terminu spłaty pożyczki musi być złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO odzwierciedla relację pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Definicję i sposób obliczania RRSO zawiera ustawa o kredycie konsumenckim, która dokładnie określa jakie koszty są brane pod uwagę przy obliczaniu stopy. Dzięki standaryzacji metodologii obliczania w każdym przypadku RRSO jest obiektywnym narzędziem umożliwiającym porównanie różnych ofert kredytowych. Korzystając z szybkiej pożyczki, konieczne jest poniesienie następujących kosztów: opłata przygotowawcza, opłata związana z wydłużeniem okresu spłaty kredytu, koszty ubezpieczeniowe, opłata rejestracyjna (na ogół jest to wpłata 1 grosza w celu zweryfikowania tożsamości), koszty windykacji (upomnienia, monity).

Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek

Firmy pozabankowe udzielają szybkich pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy kredytowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715), wówczas pożyczkobiorcom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

Do jakich celów służy nasz portal?

Na naszym portalu dostępna jest aktualna lista najlepszych firm pozabankowych, udzielających szybkie pożyczki przez Internet. Nasz zespół profesjonalistów w dziedzinie finansów rzetelnie gromadzi oferty chwilówek, uwzględniając ich główne cechy, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wygodnie i szybko znaleźć odpowiednia dla siebie pożyczkę i przejść na witrynę internetową firmy kredytowej. Gromadzimy tylko oferty pochodzące od firm działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. O zasadach działania firm pozabankowych udzielających pożyczki można przeczytać na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Natomiast informację o działalności naszego portalu znajdziesz w dziale “Regulamin” oraz “Polityka prywatności”

DMCA.com Protection Status